فروش اقساطی خودرو بدترین ماشینی که تا به حال سوار شده ام چه بوده است؟ - کار ویترین

بدترین ماشینی که تا به حال سوار شده ام چه بوده است؟

بدترین ماشینی که تا به حال سوار شده ام چه بوده است؟

چند سال پیش خودم را در اولیانوفسک یافتم، شهری در رودخانه ولگا که به دلیل تولد ولادیمیر لنین و UAZ (Ulyanovsky Avtomobilny Zavod)، محبوب‌ترین برند خودروسازی روسیه پس از لادا مشهور است. من از موزه UAZ بازدید کردم که در یک مجتمع با ظاهری بی رحمانه قرار دارد و در عین حال آن را دوست داشتم. چند ماه بعد از شرکت واردکننده UAZ در ایتالیا با من تماس گرفتند. پرسیدند: «آیا می‌خواهید چند وسیله نقلیه UAZ را برانید؟» خوشحالم که پاسخ مثبت دادم زیرا اکنون هر زمان که مردم از من می‌پرسند بدترین ماشینی که تا به حال رانندگی کرده‌ام چیست، پاسخ آن را دارم. این همان ماشین است.

بررسی فنی

UAZ Patriot تلاش UAZ برای ساخت یک SUV مدرن است که باید با مدل های مشابه از کره جنوبی و آلمان که در حال حاضر بازار اروپا و آمریکای شمالی را پر کرده اند رقابت کند.

پاتریوت یکSUV  ۲تنی با ظرفیت بار ۲۰۰ کیلوگرم است که جایگزین UAZ Simbir، وسیله نقلیه‌ای با شکل مشابه، و با چهار موتور مختلف ساخته شده است، اما فقط در چند کشور غربی موجود است و در آنها به فروش می‌رسد. ۴ سیلندر ۷/۲ لیتری بنزینی با ۱۲۶ اسب بخار قدرت و ۲۱۷ گشتاور همراه با گیربکس ۵ سرعته دستی. ترمزهای عقب، بله، از نوع درام هستند.

داخل ماشین

صندلی‌ها نسبتا راحت هستند اما کیفیت پلاستیک آن ارزان است. صفحه نمایش ۷ اینچی خیلی سریع پاسخ نمیدهد و استفاده از سیستم هم آسان نیست.

اوه چرا اینقدر بد بود؟

موتور قدیمی و تشنه است، مطمئن هستم که هزار سال دوام خواهد آورد، اما کند است و سواری را خسته‌کننده می‌کند. علاوه بر این، لیست چیزهایی که در این خودرو درست کار نمی‌کنند یک لیست بلند بالا است و شامل ترمزهای درام عقب نیز می‌شود.

سیستم اطلاعات و سرگرمی هم که نور علی نور است. غم‌انگیز است. به یاد دارید زمانی که اولین صفحه نمایش لمسی سامسونگ یا ال جی یا نوکیا یا هر چیز دیگری را در اوایل دهه ۲۰۰۰ خریدید؟ این صفحه نمایش درست عین آنهاست. رابط کاربری چندان کاربرپسند نیست و شما آن احساس از داشبورد را دریافت می‌کنید که انگار از حراجی ها خریداری می‌کنید.

واردکننده این اتوموبویل در مورد توانایی اتومبیل در خارج از جاده به خود می‌بالد، اما اکثریت قریب به اتفاق خریداران بالقوه ایرانی این خودرو قرار است خودروهای شاسی‌بلند را بخرند و با آنها را روی آسفالت رانندگی کنند. و من این را در برابر یک دیفندر یا یک برانکو یا یک جی واگن قرار نمی‌دهم، اما اگر هم قرار دهم می‌بازد.

اگر این به عنوان یک وسیله نقلیه خاص برای طرفداران این برند به بازار عرضه می‌شد، درک می‌کردم. اما واردکننده واقعا معتقد بود این خودرو بهتر از دیفندر است.

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد .

نظرات کاربران 0

*
*