فروش اقساطی خودرو علائم هشدار دهنده برای خرابی قریب الوقوع خودرو - کار ویترین

علائم هشدار دهنده برای خرابی قریب الوقوع خودرو

علائم هشدار دهنده برای خرابی قریب الوقوع خودرو

برای فهمیدن علائمی که نشان می‌دهند خودرویتان به زودی خراب می‌شود، نیازی نیست که یک مکانیک باشید. با کمی دانش فنی و تعدادی بررسی‌ ساده می‌توانید از دردسرهای گیر افتادن در کنار جاده در امان بمانید.

در اینجا لیستی از علائم هشداردهنده‌ای را که ممکن است خودرویتان به شما بدهد، آماده کرده‌ایم. با این لیست شانسی برای در امان ماندن از خرابی خودرو به شما می‌دهیم.

نشتی مایعات

ریختن آب تراکم یافته از کولر خودرو چیز غیرعادی نیست. اما اگر هر چیزی غیر از چند قطره آب زیر خودرو مشاهده کردید، بدانید که به احتمال زیاد قطعه‌ای دچار مشکل شده است.

جعبه‌دنده، موتور، سیستم فرمان، ترمزها، سوخت و سیستم خنک‌کاری همگی از مدارهای سیال هوابندی شده استفاده می‌کنند و نشتی‌ در آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در خودرویتان شود.

اگر چیز غیرعادی مشاهده کردید، صبر نکنید تا دیر شود. خودرو را به یک مکانیک معتبر بسپارید تا نشتی را بررسی کند.

ترمزهایتان بو یا شکل غیرعادی دارند

هر کس سبک رانندگی متفاوتی دارد. ما اغلب به این موضوع توجه نمی‌کنیم، اما سرعت فرسایش ترمزها برای هر سبک رانندگی متفاوت است.

فقط منتظر توصیه‌ی مکانیک نباشید. اگر چیز غیرعادی مشاهده کردید، یا بوی غیرعادی مانند بوی سوختن پلاستیک حس کردید، می‌تواند به این معنی باشد که عمر لنت‌های شما به پایان رسیده است. اگر این طور باشد، ممکن است ناگهان قدرت ترمز شما در جاده کاهش یافته و نیاز به توقف اضطراری پیدا کنید.

لاستیک‌های فرسوده

لاستیک‌های کهنه از دو جهت خطراتی را ایجاد می‌کنند. اولا، کاهش چسبندگی خطرات آشکاری را برای ایمنی شما ایجاد می‌کند. با چسبندگی پایین ممکن است نتوانید به صورت ایمن از تصادفات یا سایر خطرات در جاده دوری کنید. دوما، یک لاستیک فرسوده در صورت برخورد با یک جسم تیز یا فرو رفتن در یک چاله، ممکن است منفجر شود.

حفظ فشار باد لاستیک روی مقدار مناسب شروع خوبی است اما تعویض لاستیک‌ها هنگامی که خیلی قدیمی شدند، هوشمندانه‌ترین راه برای برای جلوگیری از توقف‌های غیرمنتطره در کنار بزرگراه است.

چراغ‌های هشدار

چراغ‌های زیادی روی داشبورد خودرویتان وجود دارد. از کروز کنترل گرفته تا چراغ بنزین. چراغ‌های مهمتر مانند چراغ‌ دمای آب بالا یا چراغ‌های اخطار موتور ممکن است در کنار چراغ‌های معمولی دیده نشوند.

ممکن است ساده به نظر برسد، اما بررسی کنید که کدام چراغ‌های هشدار بعد از استارت روشن می‌مانند. بعضی از این چراغ‌ها جدی‌ترند و نیاز است که سریعا به آن‌ها رسیدگی شود. بنابراین دفترچه راهنمای خودرویتان را بررسی کرده و ببینید که معنی چراغ هشدار روشن شده چیست.

بدانید که در صورت خرابی خودرو چه باید کنید

گاهی اوقات، آمادگی کامل هم نمی‌تواند مانع از خراب شدن خودرو شود. در صورتی که خودرویتان خراب شود، باید ایده‌ای از چگونگی اداره‌ی شرایط داشته باشید. آیا مشکل پیش آمده را خودتان می‌توانید برطرف کنید، یا به کمک حرفه‌ای نیاز دارید؟

هیچ مطلب مرتبطی وجود ندارد .

نظرات کاربران 2

*
*

 1. حق بین

  23.02.11

  سلام
  در ماشین جک جی فور j4 چراغ قرمز آچار تخت داخل دور موتور پس از روشن کردن روشن می ماند. علامت چیست؟

  1. carvit_admin

   23.04.26

   باسلام

   برای رفع این مورد به نمایندگی مجاز شرکت مربوطه مراجعه نمایید .