فروش اقساطی خودرو مقایسه رنو ساندرو و پژو 207i، راهنمای خریدی هوشمندانه - کار ویترین

مقایسه رنو ساندرو و پژو ۲۰۷i، راهنمای خریدی هوشمندانه

مقایسه رنو ساندرو و پژو ۲۰۷i، راهنمای خریدی هوشمندانه

خودروهای هاچ بک یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین دسته خودرو ها در سراسر دنیا هستند و در ایران نیز شاهد همین اتفاق هستیم. در بازار خودروی ایران با شنیدن نام هاچ بک اولین محصولی که به ذهن می رسد چراید های هاچ بکی است که به محض ورود سروصدای بسیاری هم ایجاد کردند. اما در این مقاله قصد داریم در مورد رنو ساندرو و پژو ۲۰۷i به عنوان دو هاچ بک جذاب ایران صحبت کنیم. در ادامه با کارویترین همراه باشید.

نگاهی کوتاه به زمان ورود رنو و پژو به ایران

پژو ۲۰۷ آی چند سالی است که به بازار ایران وارد شده است و بر خلاف سابقه حضور کوتاهی که دارد، تجربه ای بسیار موفق در بازار خودرو ایران بود. البته در بحث جزئیات کامل باید چنین گفت که پژو ۲۰۷ آی در حقیقت پژو ۲۰۶ پلاس است و بعدا به این نام تغییر هویت داد.

البته نسخه ای از ۲۰۷i که در بازار ایران وجود دارد با نسخه تولید شده آن در فرانسه بسیار تفاوت دارد و با اینحال به صرف طراحی چهره ای پویا و جوان تبدیل به خودرویی موفق در بازار ایران شد. تولید پژو ۲۰۷ در ایران در دو بازه زمانی صورت گرفت، در گام اول این خودرو تا سال ۱۳۹۱ تولید شد و به دلیل مشکلات سیاسی و بین الملل، تولید پژو ۲۰۷ تا ۱۳۹۵ متوفق شده بود. اما مجددا در سال ۱۳۹۵ تولید این محصول در خط تولید ایران خودرو از سر گرفته شد.

بررسی تخصصی رنو ساندرو

رنو ساندرو که در حقیقت می تواند به عنوان نمونه ای هاچ بک از خودرو ال ۹۰ باشد، در سال ۱۳۹۵ به بازار ایران راهی شد. تجربه خوبی که از سواری با رنو ال ۹۰ به دست آمده بود باعث شد که هاچ بک رنو ساندرو نیز به محض ورود از استقبال خوبی برخوردار شود.

رنو ساندرو در بازار های بین المللی با نام تجاری داچیا عرضه می شود اما در ایران و توسط شرکت پارس خودرو تحت نام رنو ساندرو عرضه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش فوری و یا اطلاعات لازم در زمینه خرید نقدی رنو ساندرو می توانید با کارشناسان ما در کارویترین در تماس باشید.

فروش فوری پژو 207 آی

بررسی ظاهری رنو ساندرو و پژو ۲۰۷ آی، کدامیک زیباترند؟

ظاهر زیبا یکی از مهمترین نکاتی است که در تولید هر محصولی باید به آن توجه داشت، خصوصا اگر محصول هدف خودرو باشد. در بررسی ظاهری پژو ۲۰۷ و رنو ساندرو به قطع یقین می توان گفت که هر دو خودرو دارای طراحی بسیار زیبا و متفاوتی در مقایسه با دیگر محصولات موجود در بازار ایران هستند.

اما در نگاهی دقیق تر باید پژو ۲۰۷ آی را زیباتر از رنو ساندرو معرفی کنیم چرا که با داشتن المان هایی زیبا و بروز تر در بازار ایران توانست به خوبی در میدان رقابت بر رقیب خود یعنی رنو ساندور پیروز شود. از سال ۱۳۹۵ که پژو ۲۰۷i به خیابان های کشور وارد شده است دارای تغییراتی بسیار محدود و جزئی بود. تنها تغییرات موجود در پژو ۲۰۷ تابحال شامل اضافه شدن چراغ های روشنایی در روز یا دیلایت و همچنین تغییر در طراحی چراغ های عقبی هستند.

خرید پژو 207i با تحویل فوری

برای کسب اطلاعات لازم در زمینه خرید نقدی و شرایط فروش فوری پژو ۲۰۷ آی درخواست خود را در کارویترین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما در تماس باشند.

البته تغییرات بسیار اندکی هم در رینگ های آلومینیومی و چراغ های راهنما رخ داده است که شاید در نگاه اول ساده و نه چندان مهم به نظر بیایند، اما در نهایت منجر به زیبایی، مدرن تر شدن و رسیدن به ظاهری اسپرت تر شده است. این درحالی است که رنو ساندرو در روندی محافظه کارانه طرح کلاسیک خود را دنبال می کند و چندان به دنبال تغییر نیست. تنها هر از گاهی تغییراتی بسیار اندک و جزئی در خودرو به وجود می آید تا اصالت اروپایی خود را کاملا به رخ بکشد.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که طراحان رنو ساندرو توجه ویژه ای به زیبایی رنو ساندرو داشته اند و در مقایسه با رنو ال ۹۰ بهترین نمونه از طراحی خود را در این محصول به رخ کشیده اند. لذا رنو ساندرو را در مقایسه با نمونه سدان آن در بهترین وجه ممکن تولید و طراحی کرده اند.

خرید نقدی رنو ساندرو با تحویل فوری

مقایسه طراحی داخلی رنو ساندرو و پژو ۲۰۷i

همانطور که گفته شد پژو ۲۰۷ آی از زمان ورود به بازار ایران دارای برخی تغییرات بود. بازبینی های انجام شده برروی کابین داخلی پژو ۲۰۷ در راستای زیباتر و مدرن تر شدن خودرو بسیار اثرگذار بود. در تغییرات اخیر خودرو به استفاده از نمایشگر تمام لمسی در قسمت بالایی داشبود پرداخته شد. همچنین غربیلک فرمان نیز مجهز به دکمه های کنترلی شده و ظاهری بسیار اسپرت به خودرو بخشید.

با اضافه شدن چنین تغییراتی ۲۰۷ فرانسوی ها در میدان رقابت به زودی در رده های بالاتری در مقایسه با رنو ساندرو قرار گرفت. رنو ساندرو در مقام مقایسه دارای کابینی قدیمی به همراه یک طراحی خشک و بی روح است و حتی در نگاه اول می توان به شباهت بسیار زیاد آن با تندر ۹۰ پی برد.

حتی با اینکه از متریال با کیفیتی درون خودرو استفاده شده است اما به دلیل عدم استفاده از امکانات رفاهی مناسب و طراحی جذاب چندان مورد توجه نیست. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله فروش فوری تندر ۹۰ داشته باشید.

مقایسه پژو 207 آی و رنو ساندرو

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که کابین ساندرو دارای تفاوت های بسیاری در مقایسه با تندر ۹۰ است، اما همچنان می توان شاهد امضای مشترک این دو محصول در تولید بود. پنل نقره ای رنگ کنسول جلو، استفاده از قوس و انحنا در طراحی داشبورد و ایجاد جذابیت در فرم دریچه های تهویه از جمله محسوس ترین تفاوت های طراحی در رنو ساندرو هستند.

رنو ساندرو جادارتر است یا پژو ۲۰۷i

در بحث مقایسه کابین خودرو باید به اندازه هم گذری داشته باشیم. سامدرو با بهره بردن از پلتفرم تندر ۹۰ دارای طولی ۴۰۲۰ سانتی متری در بدنه است و کابینی جادار و باز دارد. به همین دلیل سرنشینان در قسمت جلویی و عقبی خودرو آسودگی کامل دارند. این ویژگی را در صندوق خودرو نیز شاهد هستیم.

در آن سوی قضیه پژو ۲۰۷ جذاب ما قرار دارد که با داشتن طراحی مشترک با ۲۰۶ دارای فضای کمتری در کابین و صندوق است. به همین دلیل در این بخش رنو ساندرو برنده بازی مقایسه است.

مشخصات فنی و موتوری پژو ۲۰۷ آی و رنو ساندرو چه تفاوتی دارند؟

در بخش مشخصات فنی شباهت های بسیاری بین پژو ۲۰۷ آی و رنو ساندرو وجود دارد که باعث شده تا رقابتی سخت و نفسگیر بین این دو برند به وجود بیاید. رنو ساندرو در بخش ویژگی های موتوری خود دارای پیشرانه ای ۴ سیلندر خطی و دارای ۱۶ سوپاپ است. موتور خودرو دارای حجمی ۱۵۹۸ سی سی بوده و توانایی تولید ۱۰۵ اسب بخار قدرت را دارد. دور موتور نیز در بیشینه نیروی خود به ۵۷۵۰ RPM می رسد. تمام نیروی تولیدی در نمونه های اتوماتیک و دستی خودرو به چرخ های جلویی منتقل می شود و هر دو از نوع دیفرانسیل جلو هستند.

خرید نقدی رنو ساندرو با تحویل

پژو ۲۰۷i نیز در بحث مشخصات فنی از موتور معروف TU5 استفاده می کند که پیشرانه ای ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ است. حجم موتور نیز ۱۵۸۷ سی سی بوده و توانایی تولید ۱۱۰ اسب بخار قدرت را دارد که در بیشینه حالت دور موتور را به ۵۸۰۰ RPM می رساند. پژو ۲۰۷ آی نیز از نوع دیفرانسیل جلو است.

پژو ۲۰۷ آی بهتر است یا رنو ساندرو؟

در پایان و به عنوان یک جمع بندی و مقایسه در بین رنو ساندرو و پژو ۲۰۷ آی باید چنین گفت که قیمت روز رنو ساندرو در بازه ای متغییر و در حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون است. اما در آن سوی بازی قیمت پژو ۲۰۷ آی در حدود ۱۰۳ تا ۱۱۵ میلیون تومان است. لذا با توجه به شباهت های بالای این دو خودرو می توان چنین برداشت کرد که پژو ۲۰۷ انتخاب مناسب تری است. اما با تمام این تفاسیر همچنان سلیقه شخصی مهمترین عامل انتخاب خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران 4

*
*

 1. محمد غفاری

  19.12.17

  سلام
  مقایسه خوبی بود. کاش پژو 207 را با دنا هم مقایسه کنید. راستش ساندرو برای ما خیلی گرونه.

 2. آیدین کلاه کج

  19.12.17

  سلام
  الان قیمت این دو تا خودرو چنده؟ خرید اقساطی خودرو هم دارید یا نه؟

  1. کار ویترین

   19.12.17

   سلام آیدین عزیز
   برای کسب اطلاعات درباره قیمت صحیح و شرایط فروش خودرو لطفا با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.